Cesta od LPĚNÍ k PLYNUTÍ​

Ikona-lotosovy kvet-zluty-pruhledne

Ráda bych s vámi sdílela jeden obrovský posun.

Tím se mi totiž ulevilo asi nejvíc. Začnu od začátku. O vánocích 2020 to bylo něco přes rok, co jsem se rozešla s bývalým přítelem (vztah nefungoval – rozdílné představy, málo času, …) a rozhodla se být sama. Ne navždy, ale dokud nebudu připravená na vztah bez podmínek (nebo alespoň se tomu hodně blížit). Po vánocích se bývalý přítel po víc jak roce ozval – byl najednou před domem s přáním k vánocům a dárkem. I já pro něj měla dárek, nějak jsem cítila, že ho mám koupit (no přitáhla jsem ho evidentně) a od té doby jsme se vídali.

Šla jsem do toho s novou energií a bez očekávání a bylo to milé ❤️ Najednou jsme spolu chodili na výlety, do cukráren, s Baru něco tvořili nebo blbnuli – to dřív neexistovalo, to nám dřív nešlo. Žila jsem v přesvědčení, že mi hodně „ublížil“ a teď vím, že to bylo hlavně o mě, že mi neublížil on, ale moje očekávání, touha mít vztah podle nějakých představ a hlavně lpění.

A taky velký strach z opuštění mě ochromoval a to do vztahu nevnášelo nic dobrého. Strach pramenil ze dvou životních „ran“. První rána byla, že od nás odešel táta, když mi byly 4 roky. A druhá rána byla, že mi v mých 28 letech zemřel první manžel, skvělý chlap, tři dny po svatbě. Ten strach jsem zpracovávala 11 let a konečně rozpustila loni na podzim při konstelacích (myslela jsem, že už ho nemám a byl tam, ale postupně mizel). A tak jsem se začala těšit z toho, co je. Ono známé TADY A TEĎ začalo fungovat. A vůbec jsem neřešila, co by mělo být. Prostě a jednoduše se mi stala úžasná věc a to, že jsem už neměla vztah jako smysl života a nezatěžovala ho strachem.

Můj život mě teď moc baví a tak je to úžasný! Mám plno nových a úplně jiných lidí kolem sebe … a plno nádherných aktivit. Jógu, tanec, začala jsem chodit i na zpěv. Dokonce u nás ve vsi, kousek ode mě, vznikla komunitní chaloupka, kde občas tančíme a dějí se i jiné krásné věci a potkávají se úžasní a zajímaví lidé. A malování s Freyjou mě chytlo, maluji častěji a cítím se při tom naplněně. 

Taky jsem se přidala do KPZ v Pikovicích (komunitou podporované zemědělství), v létě chodím na brigády na pole, kde poznávám nové úžasné lidi a zjišťuji, že i práce na poli může být příjemná a čas hezky ubíhá, když si povídáme. Navíc s partou z KPZ máme sbor, kterému říkáme zahradnický a vymýšlíme zajímavé akce, třeba v zimě procesí Svaté Lucie a chystáme zpracovat i Rusalku 😀

Takže partnerský vztah byl vlastně jen třešničkou na pomyslném dortu a když skončil, nebyla to velká rána ani propad.

Už jsem totiž zjistila, že PLYNUTÍ je to jediné, co dává smysl … zasadit semínko ZÁMĚREM a nechat všechny síly světa pracovat. Naší snahou a tlakem to jen kazíme, sami sobě, nikomu jinému. A nikdy se nedostaneme tam, kam nás to zavede, pokud uvolníme stisk. Protože naše představy nestačí obsáhnout všechny ty krásné možnosti, které se nám bez tlaku otevřou ❤️

Ikona-lotosovy kvet-zluty-pruhledne