Kolo štěstí

Ikona-lotosovy kvet-zluty-pruhledne

KOLO ŠTĚSTÍ

Životní tarotová karta je jednou z dalších možností, jak si vyložit to, jaké máme předpoklady apod. V tarotu se počítá z 22 karet Velkých arkán, ty totiž představují archetypy, tedy pravzory. Tyto archetypy odráží to, co se děje v našem nitru, a zároveň zobrazují dlouhý cyklus vývoje naší duše. Každá z karet Velkých arkán symbolizuje určitý stupeň vědomí, ve kterém se nacházíme v našem vývoji. Naše životní karta nám ukáže, jací jsme v našem nitru, s jakými výzvami se v životě budeme často potýkat a co pro nás má osud v připraveno. Putujeme životem a učíme se to, co je právě teď v souladu s naší úrovní vyspělosti.


KOLEM ŠTĚSTÍ jako tvou životní kartou přitahujeme stále nové příležitosti, výzvy, zážitky apod. Náš život je také jako kolo štěstí – často se střídají období, kdy jsme nahoře a kdy zase dole. Máme originální myšlenky a často potřebu být první. Sledujeme trendy a v osobním i pracovním životě. Jen tak neposedíme na jednom místě a je s námi zábava! Také nám karta nám říká, že nelze žehrat na osud a nelze mu dávat za vinu vlastní smůlu, neštěstí a bolest. A že i když nám karty mohou v mnohém napovědět, konečný výsledek je pouze na nás – na naší vůli, snaze, na tom, co si za své činy vysloužíme.
 
Zobrazuje kolo s různými symboly a postavami kolem něj, což představuje cyklickou povahu osudu a změn. Tato karta symbolizuje štěstí, osud a nevyhnutelné změny v životě, ale také opakování a vracení se. Je univerzálním principem hojnosti, úspěchu a rozmachu. Kolo štěstí je karta plná možností, štěstí a změn. Ať už vás vede k novým příležitostem a šťastným náhodám, nebo vás varuje před možnými výzvami, je důležité vzít si z této karty to nejlepší a jít za svými cíli s odhodláním a optimismem.


Z astrologického hlediska je to aspekt Jupitera, planety štěstí, příležitostí a bohatství. Tento symbol nám připomíná, že tak jako římská bohyně Fortuna, my 
můžeme dál svému životu směr, který nám přinese více štěstí. Musíme být objektivní jako Sfinx, pružní jako opice a připravení na nové příležitosti i na nové vyjádření své tvořivosti jako krokodýl. Vybuchující hvězdy, jež vysílají blesky, znázorňují stav probuzení a vnímavosti vůči možnostem, které do našeho života mohou vnést více hojnosti a rozmachu.

Josef Čapek: „Spíše než hříčkou osudu bývá člověk hříčkou svou vlastní.“