Měj rád skutečnost ❤️

Ikona-lotosovy kvet-zluty-pruhledne

Znáte The Work – v překladu Práce?

V roce 2016 jsem se začala potkávat s Bárou – koučkou. Můj život mě tehdy nenaplňoval, dcera byla malinká a já hledala cestu, jak se znovu pracovně uplatnit během a po mateřské. Navíc jsem byla ve velkém napětí a často jsme se doma hádali, řešila jsem každou drobnost a díky vyhroceným emocím při hádkách jsem se často dokázala vyčerpat na půl dne, nebo i na dýl. Věděla jsem, že tak už to dlouho nezvládnu a díky technice The Work mi přišla do života úžasná pomoc

Bára mi vysvětlila, o co jde a provedla mě celým procesem. Vyzkoušeli jsme řešit jednu myšlenku, která mě hodně trápila. Jednalo se o věc, o které jsem byla přesvědčená, že by to tak nemělo být. Přesvědčená, že by manžel měl chtít/dělat něco, co si myslím já, že by měl (např. měl by mi více naslouchat … pomáhat … méně mluvit do věcí … chápat mé potřeby). A během chvíle, technikou 4 otázek a podotázek, mi bylo nad slunce jasné, že ta moje myšlenka, to moje přesvědčení, je blud! A že bez té myšlenky je mi líp a všechno najednou dávalo smysl! Nádhera…

A díky tomu už vím, že právě naše myšlenky a přesvědčení jsou to, co nám způsobuje bolest, ne ti druzí.

Je jen na nás, jak s nimi budeme pracovat a zda jim dáme takovou váhu, aby nás to bolelo a nebo se naopak rozhodneme cítit dobře.

Nemám ráda složité techniky a tato je tak jednoduchá a funkční, že se mi tomu ani nechtělo věřit. Bára mi k ní tenkrát půjčila knihu „Měj rád skutečnost“ od Katie Byron, kterou jsem si velmi brzy koupila. I další, navazující s titulem „Potřebuji tvou lásku – je to pravda?“. Bylo to pro mě něco jako zázrak. Knihy od prvních řádků mluví tak, jako by autorka četla a popisovala moje myšlenky a co se mi „děje“, jakých křivd a nespravedlností se na mě druzí dopouští. Díky tomu mi došlo, že všichni lidé mají podobné „problémy“ s myšlenkami a přesvědčeními. Že mají nutkavé představy, že by něco mělo být jinak, než to ve skutečnosti je a pak se kvůli tomu trápí. Že by někdo jim blízký (nebo i cizí) měl dělat věci nějakým způsobem nebo myslet obdobně jako oni. Přitom realita je jaká? Často jiná. A když s ní bojujeme nebo se jí jakkoliv protivíme, pak způsobujeme bolest komu? Zase jen sami sobě … Jsem nadšená, jakým způsobem nyní můžu s myšlenkami pracovat a cítit se pak dobře! Znamenalo to tenkrát pro mě takový pokrok, že můj život dostal úplně jiný rozměr.

Navíc jsem popisovala techniku sousedce a jen z toho, co jsem jí řekla (i s konkrétními příklady), to dokázala použít a druhý den mi děkovala, že jí to několikrát pomohlo! Je to krásný pocit, protože je to skvělá žena, která procházela velmi těžkým životním obdobím, kdy její blízcí odcházeli nebo trpěli a tak každá pozitivní věc byla vítána.

Aktivním používáním „Práce – The Work“ ve svém každodenním životě jsem našla jedinečný a jednoduchý nástroj, jak dojít ke smíření, ráda vám ho představím a provedu vás celým procesem. Neznamená to, že vás už nikdy nikdo nerozčílí a že dosáhnete trvalého pocitu dokonalého štěstí.

Znamená to, že:

  • postupnými kroky dojdete k tomu, že vás situace či lidé budou rozčilovat méně a méně;
  • vaše konflikty budou klidnější a budete je řešit s větším nadhledem nebo ustanou úplně;
  • přestanou vás vyčerpávat vaše myšlenky a přesvědčení, že něco má být jinak, než ve skutečnosti je.