Výživa podle krevních skupin

Ikona-lotosovy kvet-zluty-pruhledne

Zaměřím se na svojí krevní skupinu, tedy A

Krevní skupina A je tzv. „vegetariánská“ či „zemědělská“. Jako správní zemědělci, pěstitelé, by měli dávat přednost vegetariánské stravě a vyhýbat se masu, zejména červenému.

Krevní skupina A má citlivý imunitní systém. Jsou pro ni nejvhodnější čerstvé a organické potraviny, lidé s touto krevní skupinou by tedy měli konzumovat co nejvíce syrovou stravu a měli by omezit konzumaci zpracovaných potravin.

VHODNÉ jsou výrobky ze sóji, fazole, čočka, zelenina, rostlinné oleje, amarant, pohanka, arašídy, z ovoce například ananas, meruňky, třešně a pak omezeně drůbež a některé ryby – kapr, losos, treska a výrobky z kozího mléka. Dále zelený čaj, červené víno a káva. Měli by dávat přednost stravě tepelně neupravované.

NAPROSTO NEVHODNÉ jsou kromě červeného masa například banány, meloun, papája, mango, mandarinky, pomeranče, čínské, červené a bílé zelí, kapusta, rajčata, olivy, lilek, batáty, houby shitake, rajčata, paprika, houby, brambory, ořechy para, kešu, pistácie, plísňové a krémové sýry, podmáslí a mnoho dalšího.

Doporučené sporty: jóga

Jedinci s krevní skupinou A mají prý dispozice k srdečním chorobám, rakovině, diabetu a jsou také náchylnější k infekčním onemocněním.

Zdroj a info o dalších krevních skupinách zde: